Інститут електронної фізики запрошує взяти участь у МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ "Ядерна фізика на Закарпатті" (до 55-річчя відділу фотоядерних процесів ІЕФ НАН України).
Конференція відбудеться 21–23 травня 2024 року за адресою: м. Ужгород, вул. Університетська, 21 (Інститут електронної фізики НАН України).
Також буде можливість взяти участь у конференції онлайн та платформі Zoom.
ПЕРЕДІСТОРІЯ Початком розвитку академічної науки на Закарпатті було створення відділу фотоядерних процесів Інституту ядерних досліджень АН СРСР (м. Київ, 1969 рік). Цей відділ став фундаментом подальшого розвитку академічної науки в нашому краї: у 1982 році створено Ужгородське відділення Інституту ядерних досліджень АН СРСР, на базі якого у вересні 1992 року створено першу на Закарпатті самостійну академічну установу – Інститут електронної фізики Національної академії наук України.
Підсумки конференції
Не дивлячись на важкі воєнні часи, українська наука продовжує розвиватися. Попри все, науковці з усіх куточків України прагнуть проводити наукові дослідження з найбільш актуальних фізичних напрямів. Ядерна фізика тут має особливе значення. Україна – це осередок наукової спільноти, що має як бажання, так і можливості, проводити передові дослідження у таких напрямах як: експериментальна і теоретична ядерна фізика, радіаційна фізика, радіоекологія та радіобіологія, фізика високих енергій.
Відділ фотоядерних процесів Інституту електронної фізики НАН України, до 55-річчя створення якого і була приурочена міжнародна конференція, є одним із передових ядерних центрів як України, так і Східної Європи. Базова ядерно-фізична установка відділу – прискорювач електронів мікротрон М-30 дає можливість формувати інтенсивні поля електронного, гамма- і нейтронного випромінювання для проведення фундаментальних та прикладних ядерно-фізичних досліджень.
Підтвердженням високого авторитету досліджень, які проводяться в ІЕФ НАН України, є проведення такого наукового форуму, який зібрав впродовж 3 днів 186 провідних учених з усіх куточків світу. З вітальним словом до учасників конференції звернулися академік-секретар Відділення фізики і астрономії НАН України, академік НАН України Вадим ЛОКТЄВ, завідувач відділу структури ядра Інституту ядерних досліджень НАН України, академік НАН України Віталій ДЕНИСОВ, голова Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА Мар'яна МАРУСИНЕЦЬ. Впродовж всіх пленарних засідань було представлено результати надзвичайно високого рівня, які супроводжувалися жвавими дискусіями та обговоренням. Загалом, на конференції було представлено 52 доповіді від наукових установ з України, Чехії, США, Польщі, Франції, Словаччини та Литви.
Варто наголосити, що навіть у непростий воєнний час до Ужгорода приїхало більше 20 колег з Києва та Харкова, а також з Праги та Брно (Чеська Республіка). Особлива подяка науковцям Харкова, який під час проведення конференції піддавався масовим обстрілам з боку ворога. І, незважаючи на це, наші колеги продовжували працювати, ще раз доводячи всім, яким незламним є український народ.
Завершилася конференція хвилиною мовчання в пам’ять за всіх українських воїнів та цивільних, які віддавали та віддають свої життя за наше вільне майбутнє. І всі учасники конференції були одностайними в твердженні, що ми продовжимо боротися до самої ПЕРЕМОГИ, відбудуємо всі наші інститути, унікальні експериментальні установки та продовжимо творити науку разом!
Експериментальна і теоретична ядерна фізика
Низькоенергетична ядерна фізика
Радіаційна фізика
Радіоекологія та радіобіологія
Фізика високих енергій
Участь у конференції – для включення до Програми конференції та одержання запрошення Вам необхідно подати до Оргкомітету ЗАЯВКУ на участь у роботі конференції і тези доповіді.
Прохання надіслати файли до 30 березня 2024 року на електронну адресу: nuclear55.2024@gmail.com
Копіювати E-mailПрийом заявок та тез доповідей – до 30 квітня 2024 р.(включно)
Проведення конференції – 21-23 травня 2024 р.
Надсилання електронних сертифікатів про участь – до 30 травня 2024 р.
Публікація збірника тез доповідей на сайті конференції – до 20 липня 2024 р.